SILVER & METAL / Silver / Tray 7977140
nr 797 7140
TRAY
silver, ryska stplr. Aleksander Timofeevich Sheviakov, St. Petersburg 1895. ca 2000 g. 48x36, Smärre bucklor.
silver, ryska stplr. Aleksander Timofeevich Sheviakov, St. Petersburg 1895. ca 2000 g. 48x36
Condition: Smärre bucklor
15000
SEK 11000
Monday December 17 2012
at 18:50:15
10.000 kr
10.500 kr
10.500 kr
- Thema-auction
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver